Pomůžete? - © Rudolf Desenský - psycholog psů

Rudolf Desenský
Praktik v oboru psychologie,
behaviorismu a poruch chování psů
se specializací na výuku lidí v komunikaci se psy
Přejít na obsah

Pomůžete?

Nikdy se nesnížím k tomu, abych i velmi cenné psy, třeba s rodokmenem prodával a tím s nimi ztratil kontakt po osvojení. Stejně tak za pomoc s vašimi psy si neřeknu o peníze. To však neznamená, že odmítnu váš dobrovolný dar pro mé psy, jelikož se občas dostávám do finančně kritických situací. Uvítám každý finanční nebo materiální dar od lidí, kterým není má činnost lhostejná a chtějí mi pomoci. Jen si o něj neřeknu.
Rudolf DesenskýOceníme vaši pomoc našemu Mikroazylu, možností je mnoho.
Například:  
 • Nákupem prostřednictvím jakéhokoli z bannerů na této stránce. Některé jsou naši dodavatelé, z jiných jsou provize ve prospěch našeho Mikroazylu.
 • Bankovním převodem ve prospěch transparentního bankovního účtu
  2500908436 / 2010, nebo účtu u ČSOB
  175744036 / 0300 . Každá koruna se hodí. Kdyby každý z vás zadal trvalý příkaz 50 Kč, máme jistotu, že budeme mít pravidelně na vše potřebné.
 • Trvalým příkazem jmenovitě na konkrétního psa. Každého psa, kterého můžete podpořit, najdete na stránce Mikroazyl. Na těchto stránkách najdete informace o všech psech, kteří jsou v našem mikroazylu, než jim najdeme nový domov, nebo jsou tu z nějakého důvodu na dožití.
 • Trvalým příkazem neadresným, to zn. pro všechny psy.
 • Materiální pomocí, podrobnosti najdete níže na této stránce.
 • Inzercí jednotlivých psů ze stránky Mikroazyl na počítači z vašeho domova. Jak na to a další formy pomoci se dozvíte v tématu "Kritická situace v Miroazylu na Vlčárech ! Pomůžete?"
 • Pomoci nám můžete i profesně, jako je např. pomoc právní, truhlářská, zámečnická a podobně.
 • Během víkendů a po skončení Free sobot, kdy je nás tu více, se tu často uklízí, nebo opravuje nějaká část psince, aby měli zdejší psi pohodlí. Pro každého se tu najde nějaká práce bez ohledu na to, zda něco umíte nebo ne. Shrabat posekaný trávník, pohladit v rámci socializace pohodové psy, podávat misky s krmením a venčit na vodítku umí snad každý, k tomu vám stačí jen ruce a chtít pomoci. Kdo bude mít zájem, toho můžeme naučit se psy víc.

Jsem autorem několika knižních publikací z mé praxe
První kniha mi vyšla v r. 2008. Druhá v r. 2010, třetí vydali v r. 2011
v r. 2009 jsem vydal DVD a doplnil první z knih o praktické ukázky.
Nová reedice první knihy vyšla v r. 2016, podrobnosti zde.

                
V těchto knihách najdete mnoho odpovědí na otázky ohledně srozumitelné komunikace se psy.V červenci r. 2016 jsme celý psinec přestěhovali do nového areálu mezi Strakonice a Písek. Nové, nejúžasnější Vlčáry budou po splacení úvěru konečně naše, to znamená hlavně našich psů. Celý areál má přes 2ha, je tu dvojchatka na přenocování pro ty, kteří to k nám mají mít daleko, velká klubovna na akce, jako jsou Free soboty a opravdu hodně prostoru pro naše velké psy, ovečky a oslíky.
Jedinou nevýhodou areálu je, že sem není přiveden proud, proto jej řešíme postupnou stavbou malého ostrovního systému FVE, abych udržel v chodu vodní čerpadlo, mrazáky na maso pro psy a také abych mohl být na netu. Stavba této elektrárny je velice nákladná, ale v budoucnu se náklady jistě vrátí.

Chcete-li přivézt nějaký dárek, následující věci se stále hodí:
 • odblešovací obojky Kiltix, Foresto nebo Preventic hlavně na velké psy
 • antiparazitální spoty Advantix, Vectra 3D nebo Advocate
 • odčervovací tablety ve větším balení
 • krmivo z odkazů níže
 • GPS lokátory pro psy Tractive2 nebo Tractive XL
 • benzín do sekačky, pily, křoviňáku a dalšího nářadí
 • naftu do agregátu, kanistry máme.
 • gelovou baterii 220Ah (zatím máme 4 z potřebných 12ti, což je rezerva při zatažené obloze na čtyři dny. Teď nám elektřina vydrží zhruba 1,5 dne, potom se musí spustit agregát). Baterie jsou nezbytné pro výrobu elektřiny, jelikož sem nevede el. přípojka a elektřina znamená, že pojede čerpadlo na vodu a bez vody psinec nemůže fungovat.
 • zdraví psů umí často zlepšit pryskyřice zvaná Drags Imun
 • aktuálně šetříme na novou studnu, ve stávající je zvláště na fríčka málo vody

Za každý váš dar předem děkuji.

Transparentní účet FIO: 2500908436 / 2010
IBAN: CZ4720100000002500908436
BIC FIOBCZPPXXX

ČSOB: 175744036 / 0300
IBAN: CZ4703000000000175744036
BIC ČSOB - CEKOCZPP

Psi kteří u nás spokojeně dožili

Copyright ©2005-2018 Rudolf Desenský - Jakékoliv šíření obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu autora zakázáno
Návrat na obsah